Wielki Czwartek – to dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa, to dzień  Komunii św. Apostołów. Zapraszamy szczególnie dzieci I Komunijne z ubiegłego roku na pierwszą rocznicę swojej uroczystości oraz nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii i ich rodziny na Mszę św. dziękczynną za ich posługę i z prośbą o Boże błogosławieństwo oraz gorliwość w dalszej posłudze a także z prośbą o zdrowie i potrzebne łaski dla ich rodzin. Jest to dzień dziękczynienia za wszystkie dotychczas przyjęte Komunie św. dla wszystkich Parafian. W tym dniu mamy też dziękować za kapłaństwo, modlić się za wszystkich kapłanów. W tym dniu za odmówienie hymnu „Przed tak Wielkim Sakramentem”, pod zwykłymi warunkami, możemy uzyskać odpust zupełny.

Po wieczornej Liturgii przeniesienie Pana Jezusa do „ciemnicy” i adoracja do godz. 21.00. Adorację prowadzi Grupa Modlitewna Emerytów i Rencistów.

Rano Komunia św. tylko dla tych, którzy nie mogą brać udziału w wieczornej Liturgii,  w kościele Ducha Świętego o godz. 7.30 i 8.00.

Pobierz jako PDF lub wydrukuj: