PIELGRZYMKA DO KALISZA

W poniedziałek, 27 maja 2019 r. grupa pielgrzymów, w większości z udziałem rodziców i dzieci,  wyjechała do Kalisza by odwiedzić tamtejsze Narodowe Sanktuarium i modlić się przed Cudownym Obrazem Świętego Józefa. Pielgrzymujący uczestniczyli w specjalnie odprawianej dla  nich Mszy Świętej, którą celebrował ksiądz Artur Włodarczak. Wierni wypraszali u Świętego Józefa wszelkie potrzebne łaski. Dało się odczuć podniosłą atmosferę opieki Świętego Józefa i Opatrzności Bożej w tym wyjątkowym miejscu w Kaliszu.

Po Mszy Św. pielgrzymi udali się wraz z miejscowym przewodnikiem ulicami Kalisza, by poznać historię miasta. Miejsce kultu i czci Św. Józefa stanowi bezcenne źródło łask  i opieki tego Świętego dla licznie przybywających do Niego pielgrzymów.

Wracając do Kościana nie można było pominąć pięknego parku w Gołuchowie, gdzie spacer w otoczeniu pięknie rozkwitającej wiosennej przyrody sprzyjał dzieleniu się wewnętrznymi przeżyciami.

Wyjazd wypełniony był modlitwą i śpiewem ku czci Maryi i Świętego Józefa, wiernego Jej Męża.


Dzień Skupienia Wspólnoty Rodziców modlących się za Dzieci

W sobotę, 22 czerwca  przeżywaliśmy w Racocie Dzień Skupienia.

Rozpoczęliśmy modlitwą w Kościele p.w.  Św.Stanisława Kostki, która wprowadziła nas w klimat dnia oraz wniosła ład w harmonijny przebieg tego wydarzenia. W programie przewidziany był film, adoracja, obiad, kawa, katecheza nt. przebaczenia oraz Msza Św.

Projekcja filmu „Czy naprawdę wierzysz?” wywarła na każdym z nas ogromne wrażenie, pytanie zawarte w tytule stało się też punktem wyjścia do dyskusji podczas pracy w grupach. Uświadomiliśmy sobie, jak ważną rolę w życiu każdego z nas odgrywa wiara, co ją wzmacnia, rozwija a co może ją osłabić i spowodować, że człowiek się pogubi. Dyskusje były bardzo żywe, poparte osobistymi świadectwami, które nas nawzajem bardzo wzmocniły.

Kolejnym punktem była adoracja w kościele, przygotowana przez wspólnotę Miriam z Głuchowa. Pieśni, medytacja i teksty pozwoliły nam jeszcze bardziej zastanowić się nad duchowym przeżywaniem naszej wiary.

Po adoracji czekał na nas obiad (catering nie zawiódł:)) oraz słodki poczęstunek. Następnie katecheza o przebaczeniu wygłoszona przez księdza Stanisława Tokarskiego, Proboszcza z Racotu oraz Eucharystia, która była zwieńczeniem tego dnia. Towarzyszył jej  serdeczny klimat, podobnie jest na naszych comiesięcznych Mszach Św. kiedy czujemy tę jedność i więź między sobą oraz to, że nawzajem jesteśmy dla siebie darem.

Sześć wspólnie spędzonych godzin minęło niestety bardzo szybko, rozjechaliśmy się do domów z żalem ale też i napełnieni radością wspólnego przebywania.

Było to jedno z ostatnich naszych spotkań z ks. Arturem, który od 1 lipca będzie Proboszczem w Łękach Wielkich. Jesteśmy mu wdzięczni za zaangażowanie, troskę i prowadzenie naszej wspólnoty, która stale się powiększa i mamy nadzieję, że tak będzie nadal.

Dzień Skupienia był niewątpliwie nam wszystkim bardzo potrzebny, czekamy już na kolejny.


Eucharystia w  Łękach Wielkich

W poniedziałek, 29 lipca Eucharystia w intencji wspólnoty rodziców modlących się za dzieci sprawowana była w Łękach Wielkich. Wakacje sprzyjają wyjazdom, wielu z nas miało okazję być po raz pierwszy w tym przepięknym Kościele, odwiedziliśmy ks. Artura, wzmocniliśmy modlitwą Jego oraz Parafian, którzy licznie również przybyli na tę Mszę Św.

Pobierz jako PDF lub wydrukuj: