Wielki Czwartek – to dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa, to dzień Komunii św. Apostołów. Dzieci I Komunijne z ubiegłego roku obchodzą pierwszą rocznicę swojej uroczystości, modlimy się też za Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii i ich rodziny we Mszy św. dziękczynnej za ich posługę i z prośbą o Boże błogosławieństwo oraz gorliwość w dalszej posłudze a także z prośbą o zdrowie i potrzebne łaski dla ich rodzin. Jest to dzień dziękczynienia za wszystkie dotychczas przyjęte Komunie św. dla wszystkich Parafian. W tym dniu mamy też dziękować za kapłaństwo, modlić się za wszystkich kapłanów. W tym dniu za odmówienie hymnu „Przed tak Wielkim Sakramentem”, pod zwykłymi warunkami, możemy uzyskać odpust zupełny. Po wieczornej Liturgii przeniesienie Pana Jezusa do „ciemnicy” i adoracja do godz. 21.00.
Rano Komunia św. tylko dla tych, którzy nie mogą brać udziału w wieczornej Liturgii, w kościele Ducha Świętego o godz. 7.30 i 8.00.

Wielki Piątek – jest to dzień Męki Pańskiej i śmierci Chrystusa. Ze względu na pamiątkę fizycznej Męki Chrystusa, w tym dniu żaden kapłan nie odprawia Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 7.00 do wieczornego nabożeństwa Męki Pańskiej do godz. 18.00. W Wielki Piątek Komunię św. udziela się tylko podczas wieczornego nabożeństwa. Punktem kulminacyjnym jest Adoracja Krzyża Świętego – Godła naszej wiary, za którą można uzyskać odpust zupełny. Adoracji dokonujemy przez ukłon względnie przyklęknięcie przed Krzyżem a nie całujemy Krzyża. O godz. 15.00 w kościele Pana Jezusa Koronka do Miłosierdzia Bożego i uroczyste rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Po Liturgii Wielkopiątkowej przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i ostatnie Gorzkie Żale. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 22.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, w tym dniu nie ma żadnej dyspensy. Zachęcamy też do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę.
Drogi Krzyżowe o godz. 9.00 w kościele Ducha Świętego głównie dla dzieci i wieczorem o godz. 17.30 dla dorosłych i młodzieży.

Wielka Sobota – jest to dzień skupienia wiernych przy Grobie Pańskim. Adoracja od godz. 7.00 do 23.00 w obu kościołach. Liturgia Wielkosobotnia w kościele Pana Jezusa o godz. 19.00, na którą złożą się: poświęcenie ognia, paschału i wody chrzcielnej. W tym dniu jest okazja do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Na tę Liturgię zapraszamy wszystkich ze świecami, można zabrać zakupione tzw. paschaliki. W tym dniu dziękujemy za łaskę Chrztu Świętego i szczególnie modlimy się za rodziców chrzestnych i chrześniaków. Za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych można uzyskać odpust zupełny.

W Niedzielę Wielkanocną rezurekcja o godz. 6.00 w kościele Pana Jezusa bez procesji, tylko wyjście z Najświętszym Sakramentem do głównego wejścia do kościoła i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Dalszy porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

Pobierz jako PDF lub wydrukuj: