• Wielki Piątek – to dzień męki i śmierci Pana Jezusa.

O godz. 7:30 Jutrznia w kościele Pana Jezusa.

O godz. 9:30 spotkanie liturgiczne.

Nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 15:00 w kościele Pana Jezusa, przed nią rozpoczęcie nowenny przygotowującej nas do Święta Miłosierdzia Bożego.

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 19:00. Na zakończenie przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja do godz. 24:00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

Wielki Piątek
Dziś, Panie, patrzymy na Twoje ogromne cierpienie. Nie skarżysz się. Dźwigasz krzyż, krzyż naszych grzechów i patrzysz na nas z miłością. Gwoździe przebijają Twoje dłonie i stopy, co sprawia Ci ogromny ból, a Ty nam wybaczasz. Umierasz, abym ja mógł żyć. Panie, moje serce jest za małe, aby przyjąć tę miłość i wyrazić swą wdzięczność. Chyba jeszcze nie dorosłem do krzyża. Ale już wiem, że dla Twojej miłości warto żyć. Niech Twój krzyż, Panie, znajdzie się w centrum naszego życia, niech każdego dnia przypomina nam o Twojej miłości. Niech będzie punktem odniesienia dla wielu naszych spraw, drogowskazem, jak mamy w życiu postępować. Krzyż jest etapem na drodze do zmartwychwstania.
Panie, proszę Cię o otwarte serce, w którym będę mógł się z Tobą spotkać nie tylko w smutku dzisiejszego dnia, ale i w radości zmartwychwstania.
Pobierz jako PDF lub wydrukuj: