Zespół młodzieżowy

ZESPÓŁ Z PARAFII DUCHA ŚWIĘTEGO

Nasze początki muzykowania należy szukać w latach 97-98, kiedy w parafii Ducha Świętego nastąpiły zmiany personalne i proboszczem został x. Czesław Małycha. Ówczesny wikariusz x. Maciej Dudziak, pełen zapału oraz wszelkich „szalonych” pomysłów zachęcał oraz motywował do rozwijania swoich talentów. I tak, gdzieś pomiędzy tymi i ludźmi znaleźliśmy się również i my: Aga, Dominik, Mateusz i Mateusz.

Pierwszy raz wspólnie jako zespół mogliśmy zagrać pewnego grudniowego wieczoru 2002 roku, na Mszy Św. z okazji 18 urodzin naszej koleżanki z pielgrzymkowego szlaku w Górce Duchownej – Agnieszka śpiew, Dominik i Mateusz gitary, drugi Mateusz skrzypce.

Wraz z nowym rokiem 2003 dostaliśmy propozycję od ówczesnego naszego wikariusza x. Przemysława Kujawy, aby wzbogacić naszym graniem Mszę Św tzw. młodzieżową co niedzielę o godz.14:00 ( i tak zostało do tej pory). W związku z takimi możliwościami nasz skład się powiększył się. Do naszej czwórki dołączył Szymon na gitarze, Kasia oraz Asia śpiew.


Nasze ówczesne zdjęcie x. Przemysławem Kujawą.
Od lewej góry Mateusz – Skrzypce, Mateusz – wówczas Jamba obecnie Gitara basowa; Dominik – gitara akustyczna, Szymon – gitara akustyczna/gitara elektryczna.
Od lewego dołu – Agnieszka – śpiew, Kasia – śpiew, Asia – śpiew,
Na dole x. Przemysław Kujawa.

Przez kolejne lata wspólnego grania skład naszego zespołu się modyfikował. Kasia, Asia oraz Szymon poszli swoją „muzyczną” drogą. Przewinęło się kilkoro nowych muzyków, ale nasza czwórka się trzymała i trzyma.

Obecny skład naszego zespołu to:

AGA – śpiew.; ZOSIA – skrzypce ; ANIA – śpiew, saksofon ; PAULINA śpiew, instrumenty klawiszowe, DOMINIK – gitara, MATEUSZ – Gitara basowa, MATEUSZ – skrzypce, ŁUKASZ – gitara, KRZYSZTOF – śpiew, ROBERT – chimesy.

Posłuchać nas można co niedzielę (z wyjątkiem wakacji) w kościele Pana Jezusa na Mszy Świętej o godz. 14:00

Co roku zajmujemy się przygotowaniem Adoracji przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę w kościele Św. Ducha Świętego.
Dodatkowo włączyliśmy się dość intensywnie w przygotowania Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasna Górę z Grupą 17, z którą cały zespół pielgrzymuję w dniach 5 15 lipca.
Wraz z Grupą 17 spotkamy się na corocznych spotkaniach: wielkopostne w Bronikowie, odpustowe w Górce Duchownej, noworoczne w Kościanie.
W swoim dorobku muzycznym mamy urozmaicanie ważnych uroczystości kościelnych: jak bierzmowania, śluby oraz jubileusze.
Bierzemy udział na przeglądach religijnych zespołów muzycznych . W roku 2006 otrzymaliśmy Wyróżnienie natomiast w 2007 zajęliśmy II miejsce w przeglądzie Carmen Deo w Śmiglu.

A jeszcze jedna ciekawostka. Od początku naszego wspólnego grania nie możemy się zdecydować na jakąś ciekawą nazwę dla zespołu i tak krąży nazwa „Zespół Święty Duch”.

Kontakt: [email protected]et