Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10 NIEDZIELA ZWYKŁA

09.06.2024r.

 1. Serdeczne podziękowania za udział w procesjach Oktawy Bożego Ciała. Dziękuję asyście, służbie liturgicznej, osobom niosącym feretrony, sztandary, baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiatki, Panu Organiście Grzegorzowi za prowadzenie śpiewu, Panu Darkowi, Olafowi i Sławkowi za czuwanie nad przygotowaniem liturgii i troskę o zakrystię. Dziękuję za przygotowanie ołtarza na procesję Bożego Ciała oraz na zakończenie oktawy. Dziękuję wszystkim, którzy w czwartek stworzyli piękne dywany kwiatowe wokół kościoła oraz tym, którzy ofiarowali kwiaty i tuje. Niech Bóg wynagrodzi!
 2. W tym roku w naszej Archidiecezji mija 25 lat od ustanowienia pierwszych nadzwyczajnych szafarzy Najświętszego Sakramentu. Z tej racji została odprawiona jubileuszowa Msza Św. Po Mszy Św. Ksiądz Arcybiskup odznaczył szafarzy, którzy od 25 lat pełnią posługę medalem „OPTIME MERITO”. Cieszymy się, że wśród nich jest dwóch naszych szafarzy p. Stefan Zamelczyk i p. Mirosław Mądry. Serdecznie gratulujemy!
 3. Nabożeństwo czerwcowe 15 minut przed wieczorną Mszą św., w sobotę przed Mszą św. o godz. 17:00 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 4. Dziś przed kościołem zbiórka na KUL i Wydział Teologiczny w Poznaniu.
 5. W czwartek 13.06 zapraszamy na Mszę Św. o godz. 20:00, różaniec i procesję Fatimską do kościoła Ducha Świętego. Przynosimy świece.
 6. W piątek 14.06 zbiórka kandydatów na ministrantów o godz. 17:00.
 7. Za tydzień w niedzielę 16.06 na Mszy Św. o godz. 11:00 przyjęcie do grona nowych ministrantów.
 8. Zapraszamy dzieci do zespołu oraz do śpiewu i czytania podczas Mszy Św. o godz. 11:00.
 9. Wyjazd na Ślężę w sobotę o godz. 7:00 zza kościołem Ducha Świętego przy targowisku. Zabieramy własny prowiant. Zostało kilka wolnych miejsc.
 10. Parafia nasza organizuje półkolonie dla dzieci w terminie od 19 do 23 sierpnia. Plan półkolonii podamy za tydzień. Zapisy w biurze parafialnym. Prosimy, aby do ks.
  Proboszcza zgłaszały się osoby, które mają uprawnienia pedagogiczne i chcą pomóc.
 11. W piątek 14.06 o godz. 19:15 w kościele Pana Jezusa spotkanie dot. półkolonii.
 12. Organizujemy również pielgrzymkę do Ostrej Bramy w terminie od 16 do 20 września. W programie m.in. Gietrzwałd, Wilno. Więcej informacji oraz zapisy w biurze parafialnym.
 13. Wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Medjugorie oraz tych, którzy się zastanawiają zapraszamy na spotkanie organizacyjne 20 czerwca o godz. 19:15 w salce parafialnej.
 14. Już dziś informujemy, że poświęcenie pojazdów w naszej parafii odbędzie się w sobotę 22.06 i w niedzielę 23.06 następującego porządku:
  w sobotę o godz. 17:00 święcone będą motory i rowery (można ustawiać się na terenie probostwa)
  święcenie samochodów po Mszach Św. w niedzielę 23.06 na placu zza Kościołem Ducha Św. o godz. 9:30, 11:00, 12:30 (te Msze Św. będą w kościele Ducha Świętego).
 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:
  – w poniedziałek –  wspomnienie bł. Bogumiła, bp. patrona Archidiecezji
  – we wtorek – wspomnienie św. Barnaby, ap.
  – w czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, pr. i dK.
  – w piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, bp. i m.
  Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia obfitych Łask Bożych
 2. W tym tygodniu zostali pochowani:
  śp. Zenon Nowicki
  śp. Stanisława Nejdora
  śp. Zygmunt Pawlisiak
  śp. Eugenia Szymkowiak
  Zmarła śp. Anna Drozda. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 10:00 i pożegnanie na cmentarzu komunalnym o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek….                                                                                                              
 3. Wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę i za złożone ofiary na rzecz naszej parafii.                                                           

Ks. Marcin Janecki – proboszcz